Ojakh Premium Catering Inc. is a federal corporation in Toronto, Ontario incorporated with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development (ISED) Canada. The entity was incorporated on April 25, 2026 with corporation #17889631. The current entity status is . The registered office location is at 548A Sheppard Ave W, Toronto, ON M3H 2R9. The directors of the corporation include Vugar Mammadov, Ramil Hamzayev and Mirali Mahmudov.
Corporation Information
| ID | 17889631 |
| Business Number | 719585234 |
| Current Name | Ojakh Premium Catering Inc. |
| Incorporation Date | 2026-04-25 |
| Address | 548A Sheppard Ave W Toronto ON M3H 2R9 |
| Director Limits | 1-10 |
Corporation Directors
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Vugar Mammadov | 548A Sheppard Ave W, Toronto ON M3H 2R9, Canada |
| Ramil Hamzayev | 548 Sheppard Ave W, Toronto ON M3H 2R9, Canada |
| MIRALI MAHMUDOV | 548A Sheppard Ave W, Toronto ON M3H 2R9, Canada |
Officer Information
Officers
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Vugar Mammadov | 548A Sheppard Ave W, Toronto ON M3H 2R9, Canada |
| Ramil Hamzayev | 548 Sheppard Ave W, Toronto ON M3H 2R9, Canada |
| MIRALI MAHMUDOV | 548A Sheppard Ave W, Toronto ON M3H 2R9, Canada |
Corporations with the same officer (MIRALI MAHMUDOV)
| Corporation Name | Address | Incorporation Date |
|---|---|---|
| 13007201 Canada Inc. | w319-565 WILSON AVE, North York, ON M3H 0C6 | 2021-05-11 |
| Portal Mobility Solutions Inc. | 651-31 Tippet Road, North York, ON M3H 0C8 | 2025-09-22 |
| Network of Azerbaijani Canadians | 676 Westburne Drive, Unit 3, Vaughan, ON L4K 4V5 | 2020-11-16 |
Corporations with the same officer (Vugar Mammadov)
| Corporation Name | Address | Incorporation Date |
|---|---|---|
| 12538172 Canada Inc. | UPH10-48 Suncrest Boulevard, Markham, ON L3T 7Y5 | 2020-12-01 |
| 12538156 Canada Inc. | 227 A-16 Elgin Street, Thornhill, ON L3T 4T4 | 2020-12-01 |
| 12538164 Canada Inc. | UPH10-48 Suncrest Boulevard, Markham, ON L3T 7Y5 | 2020-12-01 |
Location Information
| Street Address |
548A Sheppard Ave W |
| City | Toronto |
| Province | ON |
| Postal Code | M3H 2R9 |
| Country | CA |
Corporations in the same postal code
| Corporation Name | Address | Incorporation Date |
|---|---|---|
| BLAZERCA Entertainment Inc. | 564A Sheppard Ave W, North York, ON M3H 2R9 | 2025-10-17 |
| 15452333 Canada Inc. | 548 Sheppard Avenue West, Toronto, ON M3H 2R9 | 2023-10-18 |
| Brotherson Foods Inc. | 560A Sheppard Ave West, Toronto, ON M3H 2R9 | 2006-07-12 |
| 17725558 Canada Inc. | 566 Sheppard Ave W, Toronto, ON M3H 2R9 | 2026-02-25 |
Corporations in the same postal code
| Corporation Name | Address | Incorporation Date |
|---|---|---|
| Berlin Technology Holding Inc. | 1881 Steeles Avenue West Suite 405, North York, ON M3H 0A1 | 2021-12-31 |
| 11894293 Canada Inc. | 1881 Steeles Ave W, Suite # 602, Toronto, ON M3H 0A1 | 2020-02-08 |
| 13742245 Canada Inc. | c/o CBES, 1881 Steeles Avenue West, Unit 406, Toronto, ON M3H 0A1 | 2022-02-02 |
| Luxemedpro Inc. | 332-1881 Steeles Ave W, North York, ON M3H 0A1 | 2016-06-02 |
| Diraxi Freight Group Inc. | 1881 Steeles Ave. W, Suite 628, Toronto, ON M3H 0A1 | 2012-10-22 |
| 9165525 Canada Inc. | 1881 Steeles Ave. W., Suite 345, Toronto, ON M3H 0A1 | 2015-01-26 |
| 10412309 Canada Inc. | 352- 1881 Steeles Ave West, Toronto, ON M3H 0A1 | 2017-09-19 |
| Duncan Grey Investments Inc. | 633 - 1881 Steeles Avenue West, Toronto, ON M3H 0A1 | 2014-05-16 |
| 10192791 Canada Inc. | 1881 Steeles Avenue West, suite 169, Toronto, ON M3H 0A1 | 2017-04-13 |
| CW Claims & Risk Management Services Inc. | 1881 Steeles Ave., W Suite # 334, Suite 334, Toronto, ON M3H 0A1 | 2017-10-03 |
| Find all corporations in the same postal code | ||
Similar Entities
Corporations with similar names
Dataset Information
This dataset includes over one million business and not-for-profit entities incorporated with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development (ISED) Canada. Corporations Canada is Canada's federal corporate regulator, responsible for administering laws regarding the incorporation of Canadian businesses, except for financial intermediaries. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.
Dataset Information
| Subject | Economics and Industry |
| Jurisdiction | Federal |
| Data Provider | Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development (ISED) Canada |
| Source | open.canada.ca |
| Attribution | Contains information licensed under the Open Government Licence - Canada. |
Dataset Details
A corporation is a new legal entity created when incorporating. In Canada, a corporation has the same rights as a person. Any business and not-for-profit operating in Canada can incorporate federally. This dataset includes:
- (1) business corporations created under the Canada Business Corporations Act (CBCA),
- (2) not-for-profit corporations created under the Canada Corporations Act, Part II (CCA II),
- (3) not-for-profit corporations created under the Canada Not-for profit Corporations Act (NFP),
- (4) cooperatives created under the Canada Cooperatives Act (COOP),
- (5) board of trades created under the Boards of Trade Act (BOTA), and
- (6) other corporations regulated by Corporations Canada (e.g., special act corporation).
Information about federal corporations is public information, including a corporation's registered office address, and the names and addresses of its directors, as required by corporate laws that govern federal corporations. This applies even after a corporation has been dissolved, amalgamated or discontinued. Corporate information is made public to help people, like investors, financial institutions and other stakeholders, make timely and informed decisions about corporations, and let people know who is responsible for the corporation. Information and documents filed are not removed from the corporate records even when new information or documents are filed, including documents previously filed, filed for previous years or filed by mistake. Corporate laws require the public disclosure of this information.