LUPO21 SAP Consulting Inc. is a federal corporation in Laval, Quebec incorporated with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development (ISED) Canada. The entity was incorporated on April 24, 2026 with corporation #17886870. The current entity status is . The registered office location is at 2740 Boul. René-Laennec, Laval, QC H7K 3S5. The directors of the corporation include Alessandro Luprano.
Corporation Information
| ID | 17886870 |
| Business Number | 720005636 |
| Current Name | LUPO21 SAP Consulting Inc. |
| Incorporation Date | 2026-04-24 |
| Address | 2740 Boul. René-Laennec Laval QC H7K 3S5 |
| Director Limits | 1-10 |
Corporation Directors
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Alessandro Luprano | 2740 Boul. René-Laennec, Laval QC H7K 3S5, Canada |
Officer Information
Officers
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Alessandro Luprano | 2740 Boul. René-Laennec, Laval QC H7K 3S5, Canada |
Location Information
| Street Address |
2740 Boul. René-Laennec |
| City | Laval |
| Province | QC |
| Postal Code | H7K 3S5 |
| Country | CA |
Corporations in the same postal code
| Corporation Name | Address | Incorporation Date |
|---|---|---|
| labsxe inc. | 2738 Bd René-Laennec, Laval, QC H7K 3S5 | 2025-10-10 |
| SYTSTech inc. | 2800 Bd René-Laennec, Laval, QC H7K 3S5 | 2024-07-09 |
Corporations in the same postal code
| Corporation Name | Address | Incorporation Date |
|---|---|---|
| 7114508 Canada Inc. | 4867 rue Lyon, Laval, QC H7K 0A7 | 2009-01-27 |
| 17330936 Canada Inc. | 136 rue d'Alexandrie, Laval, QC H7K 0B3 | 2025-09-18 |
| 8526826 Canada Inc. | 5200 boul. des Laurentides, bureau 200, Laval, QC H7K 0B3 | 2013-05-22 |
| Lucky Bam Mahjong Inc. · Mahjong Bam Chanceux Inc. | 4867 De Lyon, Laval, QC H7K 0A7 | 2025-11-21 |
| 10024112 Canada Inc. | 462 Rue de Chaville, Laval, QC H7K 0A5 | 2016-12-15 |
| Broyeurs De Notes Inc. · Grader Grinders Inc. | 4939 Rue de Lyon, Laval, QC H7K 0A7 | 2024-09-04 |
| Les Fibres Mondiales Bijoux Inc. · Bijoux World Fibers Inc. | 3240 rue de Lincoln, Laval, QC H7K 0A5 | 2020-11-02 |
| 8528101 Canada Inc. | 74, D'alexandrie, laval, QC H7K 0B3 | 2013-05-23 |
| MP Tutoring Inc. · MP Tutorat inc. | 4939 Rue de Lyon, Laval, QC H7K 0A7 | 2021-09-16 |
| 9621563 Canada Inc. | 2124 rue de Castellane, Laval, QC H7K 0A3 | 2016-08-19 |
| Find all corporations in the same postal code | ||
Similar Entities
Corporations with similar names
Dataset Information
This dataset includes over one million business and not-for-profit entities incorporated with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development (ISED) Canada. Corporations Canada is Canada's federal corporate regulator, responsible for administering laws regarding the incorporation of Canadian businesses, except for financial intermediaries. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.
Dataset Information
| Subject | Economics and Industry |
| Jurisdiction | Federal |
| Data Provider | Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development (ISED) Canada |
| Source | open.canada.ca |
| Attribution | Contains information licensed under the Open Government Licence - Canada. |
Dataset Details
A corporation is a new legal entity created when incorporating. In Canada, a corporation has the same rights as a person. Any business and not-for-profit operating in Canada can incorporate federally. This dataset includes:
- (1) business corporations created under the Canada Business Corporations Act (CBCA),
- (2) not-for-profit corporations created under the Canada Corporations Act, Part II (CCA II),
- (3) not-for-profit corporations created under the Canada Not-for profit Corporations Act (NFP),
- (4) cooperatives created under the Canada Cooperatives Act (COOP),
- (5) board of trades created under the Boards of Trade Act (BOTA), and
- (6) other corporations regulated by Corporations Canada (e.g., special act corporation).
Information about federal corporations is public information, including a corporation's registered office address, and the names and addresses of its directors, as required by corporate laws that govern federal corporations. This applies even after a corporation has been dissolved, amalgamated or discontinued. Corporate information is made public to help people, like investors, financial institutions and other stakeholders, make timely and informed decisions about corporations, and let people know who is responsible for the corporation. Information and documents filed are not removed from the corporate records even when new information or documents are filed, including documents previously filed, filed for previous years or filed by mistake. Corporate laws require the public disclosure of this information.